מתיחת פנים ללא ניתוח

טיפול מתיחת פנים ללא ניתוח

מתיחת פנים ללא ניתוח – ד"ר אתגר שילה

ניתוח מתיחת פנים או בשמו הקדום יותר- “הרמת פנים”  (face lift) הוא ניתוח שייעודו להצעיר את מראה הפנים ולטפל בקמטים ועור נפול שהופיעו עם ההתבגרות של המטופל/ת. במשך שנים הניתוח היה האפשרות היחידה כמעט לביצוע מתיחת פנים. התהליך הצריך ניתוח מלא הכולל הרדמה מלאה, בו מבוצע חתך ברקמת העור על קו התפר שבין האוזניים, השיער והמצח. במהלך הניתוח הייתה מתבצעת מתיחה/ הרמה של רקמת השריר ולאחר מכן היה מסלק הרופא המנתח את עודפי העור המיותרים (והקמטים) ותופר בחזרה את הרקמה בצורה מינימליסטית כדי למנוע צלקת בולטת מידי.

ניתוחי מתיחת הפנים אינם חפים מתופעות לוואי וסכנות או סיבוכים:

 • צלקת לא “סימפטית”, בולטת יותר בעיקר בקרב נשים עם עור עדין.
 • תהליך החלמה ארוך יחסית (יחסית לאופציות הקיימות היום בשוק).
 • זיהומים סביב החתך של הניתוח.
 • הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה בלבד, יש לכך השלכות.
 • ישנם ניתוחי מתיחת פנים הפוגעים בעצבי ההבעה. ניתן לראות נשים רבות שעשו מספר ניתוחים בפנים שאיבדו לחלוטין את יכולת ההבעה שלהם.

 

ההשלכות של הניתוח יחד עם התקדמות טכנולוגית בשני העשורים האחרונים הביאה את הרפואה לפתח אלטרנטיבות טיפוליות יוצאת דופן ופורצות דרך בתחום האסתטיקה והיופי בפנים וגם באזור הצוואר, חלופות שלא מצריכות ניתוחים וחלקם ללא תופעות לוואי או רק עם תופעות שוליות ולא משמעותיות.

 

מתיחת פנים ללא ניתוח- שיטות

כאמור, הטכנולוגיה עשתה קפיצה משמעותית בתחום טיפולי היופי, ובשנים האחרונות נוספו אלטרנטיבות טיפוליות נוספות למתיחת פנים, חלקן הלא מבוטל מתבצעות ללא ניתוח. יחד עם זאת, קיימים בישראל גופים לא מקצועיים שמבצעים טיפולים שלא מאושרים ע”י משרד הבריאות ומכון התקנים. אנו ממליצים בחום, הגם שלא מדובר באופרציה ניתוחית, יש לבצע טיפולים בקליניקות של רופאים מוסמכים שעברו הכשרה מתאימה ועושים שימוש במכשירים שעברו אישור של הגורמים הרלוונטיים (FDA, מכון התקנים הישראלי ומשרד הבריאות).

 • מתיחת פנים בלייזר: טכנולוגיה לא ניתוחית שמבוצעת לעיתים קרובות לא ע”י רופא מוסמך. יעילה יותר במקרים של קמטים מעטים ולא עמוקים. הטיפול מבוסס על פגיעה מבוקרת ברקמות שיוצרת אנרגיית החום של קרני הלייזר באזור שנבחר לטיפול. הלייזר מכוון אל שכבת הדרמיס- השכבה שמתחת לעור, ולעיתים גם לאפידרמיס, הפעולה מגבירת ייצור חלבונים (קולגן ואלסטין), שמובילות לחידוש הרקמות. הטכנולוגיה לא חפה מתופעות לוואי, כמו כוויות, נפיחות, כאב וסימנים על הפנים.
 • מתיחת פנים באמצעות גלי רדיו RF (Radio Frequency): טיפול לא פולשני (ללא ניתוח), מאוד פופולארי בתחום האנטי איג’יניג אך מוגבל ביעילותו ואינו מבוצע תמיד בפיקוח רפואי (ניתן לביצוע במכוני יופי ע”י קוסמטיקאיות).
  מהות הטיפול היא פליטת זרם של גלי רדיו ממוקד אל עומק העור. הגלים גורמים לחימום של הרקמה ולתגובת שרשרת של תהליכים ביולוגיים: כיווץ ופגיעה בסיבי הקולגן שבעור מאיצים את הגוף לבנות מחדש סיבי רקמות.
  כאמור הטכנולוגיה פופולארית אך אינה מהווה עדיין את הפתרון הטוב ביותר בתחום.
 • מתיחת פנים ללא ניתוח עם חוטים: ההזדקנות מחלישה את העור ואת הרקמות המחזיקות  ומגדירות את הפנים, שומן “גולש” מטה (גרביטציה), הלחיים מתרוקנות, נוצרים קפלים מתחת לפה-“מריונטות”, נוצר “בולדוג” (קפל בקו הלסת), סרחי עור בצוואר- Platysmal Bands, גבות שמוטות ועוד.
  הטכניקה פולשנית ומבוצעת ע”י רופאים בהרדמה מקומית ואלחוש. מתיחת הפנים מבוצעת דרך חתכים קטנים בעור שדרכם מוחדר חוט ייעודי המושך את העור כלפי מעלה. החוט הינו מתכלה ולא קבוע (חוט מתכלה מגדיר את משך הזמן שהטיפול יהיה יעיל- עד שנה וחצי במקרה הטוב).
  אין תופעות לוואי רבות או קשות במיוחד אך יכולה להיווצר חוסר סימטריה הניתנת לתיקון על ידי הוצאת החוטים. כמו כן ייתכן זיהום נדיר שניתן לטיפול באמצעות תרופות אנטיביוטיות. במקרה של שימוש בחוטים תיתכן יציאה של חוט מהעור (מאוד נדיר).
 • אולטרה סאונד- שיטה מתקדמת ביותר, מהווה שיטה פורצת דרך בשילוב עם גלי קול. נמצאת בשימוש במרפאה של ד”ר שילה ומפורטת יותר בפרק הבא.

 

מתיחת פנים וצוואר ללא ניתוחULTHERA

המכשיר המתקדם, המבוסס על גלי קול (אולטרסאונד), משמש לטובת הידוק עור הפנים והצוואר. הטכנולוגיה למעשה משדרת את גלי הקול אל תוך הרקמה, אל מעטפת השריר, תוך כדי פגיעה אפסית בעור הפנים או הצוואר. גלי הקול מומרים לאנרגיית חום שעם המגע ברקמה המיועדת לטיפול היא מתחממת וגורמת  כיווץ והידוק של רקמת העור המיועדת לטיפול. פעולה זו מעוררת את הגוף לייצר קולגן (Collagen) חדש ובריא יותר בפנים או בצוואר.

בניגוד לטכנולוגיות מקבילות, מכשיר זה מאושר על ידי ה-FDA האמריקאי (מאז 2008), CE האירופאי וכמובן ע”י הרשויות המתאימות בישראל (מכון התקנים, משרד הבריאות). הטיפול מתבצע ע”י רופא ומצוי במעט מאוד מרפאות ברחבי הארץ, כאשר דוקטור שילה הוא היחידי בין קריית שמונה לנתניה שמחזיק בטכנולוגיה:

 • משך הטיפול- באזור שעה לכל אזור נבחר.
 • קהל היעד: גילאי 40 ואילך
 • טיפול ללא צלקות, ישנם סימנים שעוברים אחרי מספר שעות מסיום הטיפול.
 • חזרה מהירה לשגרה.
 • טרם הטיפול מורחים חומר אלחוש מקומי ו/או כדור נגד כאבים.
 • בדרך כלל מספיק טיפול אחד הנותן תוצאה הנראית למשך כשנה ויותר ואין צורך לחזור על הטיפול בטווח של שנה ואף יותר

 

המרפאה של דוקטור שילה

טיפול מתיחת פנים ללא ניתוח במרפאה של דוקטור שילה מהווה כיום את האלטרנטיבה היעילה, הבטוחה והמקצועית ביותר בתחום טיפולי האנטי אייג’ינג (מתיחת פנים וצוואר).

דוקטור שילה בעל ניסיון עשיר כרופא אא”ג ומנתח ראש וצוואר ובתחום האסתטיקה בארץ ובעולם כולל טיפולים מתקדמים בשיטות PRP  ו- CGF  לצד טיפולי ANTI AGING, מילוי קמטים, ריפוי פצעים וצלקות וכן טיפולים הנותנים מענה  לדילול ונשירת שיער. בנוסף, דוקטור שילה בעל ניסיון עשיר ורב, בתחום הזרקות חומרי המילוי השונים כגון חומצה היאלורונית וביופילרים וביו סטימולטורים וכן שימוש בהזרקת רעלן הבוטוליניום ליישומיו השונים, ונמצא בקשר מתמיד עם הרופאים והמרפאות המובילות בתחום בארץ ובעולם, עובר ומעביר השתלמויות באופן רציף.

התקשרו לקבוע תור בטלפון: 04-8557708

WhatsApp
לתיאום פגישת ייעוץ, לבירור פרטים נוספים אודות הטיפולים במרפאתנו נשמח לעמוד לרשותכם